Εσωκομματικές εκλογές Ν.Δ.: Η Ανακοίνωση ΔΗΜ.Τ.Ο. Ν.Δ. Ν.Φ.-Ν.Χ

0
128
Εσωκομματικές εκλογές Νέας Δημοκρατίας 2021

Στις εσωκομματικές εκλογές της Νέας Δημοκρατίας, που θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 24 Οκτωβρίου 2021 και ώρες 10 π.μ. έως 7 μ.μ. στο Πνευματικό Κέντρο Νέας Φιλαδέλφειας (Νικολάου Τρυπιά 45, Νέα Φιλαδέλφεια), έχουν επαναβεβαιώσει την εγγραφή τους στην Δημοτική Τοπική μας Οργάνωση πάνω από 500 μέλη, αριθμός που αποτελεί ρεκόρ, αν ληφθεί υπόψη ότι στις αντίστοιχες εκλογές του 2018 είχαν συμμετάσχει 185 μέλη.

Παράλληλα, ξεκίνησε ήδη ο εξωραϊσμός των γραφείων μας, που έχουν υποστεί πολλαπλές επιθέσεις.

Βάσω ΦιλιππάτουΑς σημειωθεί ότι μεγάλο μέρος των επισκευών έγινε με την βοήθεια της απερχόμενης Προέδρου της Τοπικής κας Βάσως , η οποία θα είναι υποψήφιο μέλος της Β1 Δ.Ε.Ε.Π (Διοικούσας Επιτροπής Εκλογικής Περιφέρειας) Βορείου Τομέα Αθηνών (πρώην ΝΟΔΕ). Η κα Φιλιππάτου συγκέντρωσε με προσωπικές της ενέργειες το απαιτούμενο ποσό για την επισκευή των γραφείων μας.

Ανακοινώθηκε επίσης από την ΕΦΕΕΠ (Εφορευτική Επιτροπή Εκλογικής Περιφέρειας) Β1 Βορείου Τομέα Αθηνών ο οριστικός τελικός πίνακας υποψηφίων στις εσωκομματικές εκλογές για την ΔΗΜ.Τ.Ο. ΝΔ Νέας Φιλαδέλφειας- Νέας Χαλκηδόνας, που αποτελείται από:

– Υποψήφιος Πρόεδρος ΔΗΜ.Τ.Ε (Δημοτικής Τοπικής Επιτροπής):

1. ΤΟΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΛΑΖΑΡΟΥ

– Υποψήφια Μέλη Δημοτικής Τοπικής Επιτροπής (ΔΗΜ.Τ.Ε.), με αλφαβητική σειρά:

1. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
2. ΑΜΠΑΤΖΗ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΟΥ
3. ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ
4. ΓΙΑΖΙΤΖΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΤΟΥ ΜΠΕΣΣΟΥΡ
5. ΕΠΙΤΡΟΠΟΥ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
6. ΚΑΦΟΥΣΗΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
7. ΚΟΒΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
8. ΚΟΤΤΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ
9. ΚΟΤΤΕΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ
10.ΛΟΥΚΙΔΕΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΒΥΡΩΝΑ
11. ΜΠΟΣΙΝΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
12. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ
13. ΣΑΒΒΑΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
14. ΤΣΟΥΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Ας σημειωθεί ότι οι εκλογείς μας για την Τοπική Οργάνωση έχουν δικαίωμα να θέσουν μέχρι 3 (τρεις) σταυρούς προτίμησης στο ψηφοδέλτιο σε ό,τι αφορά τα υποψήφια Μέλη.

– ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ, ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ Δ.Ε.Ε.Π. (ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΒΕΡΕΙΑΣ) Β1 ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ, ΠΡΩΗΝ ΝΟΔΕ (με αλφαβητική σειρά):

1. ΤΣΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
2. ΦΙΛΙΠΠΑΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ

– ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΑΣ, ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΣΥΝΕΔΡΟΙ Δ.Ε.Ε.Π. (ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ) Β1 ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ, ΠΡΩΗΝ ΝΟΔΕ, ΓΙΑ ΤΟ 14ο ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΝΔ (με αλφαβητική σειρά):

1. ΚΟΣΣΥΦΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ
3. ΤΣΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
4. ΤΣΟΥΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Επιπλέον, υποψήφιος Σύνεδρος θα είναι και ο απερχόμενος Αντιπρόεδρος της Τοπικής μας Οργάνωσης, ΣΤΕΡΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ, ο οποίος και θα είναι πλέον υποψήφιο Μέλος της Δημοτικής Τοπικής Επιτροπής Νέας Ιωνίας Αττικής.

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΝΕΑΣ ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ – ΝΕΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ

ΑΦΗΣΤΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.