17.8 C
Nea Chalkidona
Τρίτη, 28/05/2024

    Το πρόγραμμα της φετινής Superleague – Πότε θα δούμε τα ντέρμπι

    Ντέρμπι Δικεφάλων στην 4η αγωνιστική, Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στην 11η αγωνιστική

    «Ζέσταμα» για το… σκοτωμό που θ' ακολουθήσει θα είναι το ξεκίνημα του επόμενου πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.

    Ο τρόπος διεξαγωγής της κλήρωσης εμπόδισε (όπως έχει καθιερωθεί) τη διεξαγωγή στην πρεμιέρα, ωστόσο αυτά θ' ακολουθήσουν μαζεμένα μετά τις τρεις πρώτες αγωνιστικές.

    Αρχικά λοιπόν ο πρωταθλητής Ολυμπιακός, και η επιστρέφουσα ΑΕΚ θα ξεκινήσουν με θεωρητικά εύκολο έργο (φιλοξενώντας Πανιώνιο και Πλατανιά αντίστοιχα), ενώ ο Παναθηναϊκός θα δοκιμαστεί στην πρεμιέρα στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό και ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί την Ξάνθη.

    Κι από την 4η αγωνιστική κι έπειτα ξεκινάει το… χάος! Γιατί σε διάστημα οκτώ αγωνιστικών θα γίνουν και τα έξι μεγάλα ντέρμπι: Με πρώτο αυτό των «δικεφάλων» στη Τούμπα και τελευταίο εκείνο των «αιωνίων» στην 11η στροφή.

    Μάλιστα ο Ολυμπιακός θα παίξει «κολλητά» με ΠΑΟΚ (στην Τούμπα) και ΑΕΚ (στο «Καραϊσκάκη»), ο ΠΑΟΚ θα υποδεχθεί διαδοχικά ΑΕΚ και Ολυμπιακό, ο Παναθηναϊκός θα παίξει τρία μεγάλα ματς (με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Ολυμπιακό) σε διάστημα τεσσάρων αγωνιστικών, ενώ η ΑΕΚ θα δώσει όλα τα ντέρμπι του α' γύρου μακριά από την έδρα της.

    Τα ντέρμπι του α' γύρου 

    4η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
    6η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
    7η αγωνιστική: Ολυμπιακός-ΑΕΚ
    8η αγωνιστική: ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
    9η αγωνιστική: Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
    11η αγωνιστική: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

    Αναλυτικά το  

    Α' γύρος 

    1η αγωνιστική (22-23-24/8/2015)

    Ομάδα Β-ΠΑΣ Γιάννινα
    Πανθρακικός-Αστέρας Τρίπολης
    ΠΑΟΚ-Ξάνθη
    Παναιτωλικός-Παναθηναϊκός
    ΑΕΚ-Πλατανιάς
    Καλλονή-Ηρακλής
    Ατρόμητος-Ομάδα Α
    Ολυμπιακός-Πανιώνιος

    2η αγωνιστική (29-30-31/8/2015)

    Πανθρακικός-Ομάδα Β
    ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
    Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός
    Ξάνθη-ΑΕΚ
    Παναθηναϊκός-Καλλονή
    Πλατανιάς-Ατρόμητος
    Ηρακλής-Πανιώνιος
    Ομάδα Α-Ολυμπιακός

    3η αγωνιστική (12-13-14/9/2015)

    Ομάδα Β-ΠΑΟΚ
    Παναιτωλικός-Πανθρακικός
    ΑΕΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
    Καλλονή-Αστέρας Τρίπολης
    Ατρόμητος-Ξάνθη
    Πανιώνιος-Παναθηναϊκός
    Ολυμπιακός-Πλατανιάς
    Ηρακλής-Ομάδα Α

    4η αγωνιστική (19-20-21/9/2015)

    Παναιτωλικός-Ομάδα Β
    ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
    Πανθρακικός-Καλλονή
    ΠΑΣ Γιάννινα-Ατρόμητος
    Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος
    Ξάνθη-Ολυμπιακός
    Παναθηναϊκός-Ομάδα Α
    Πλατανιάς-Ηρακλής

    5η αγωνιστική (26-27-28/9/2015)

    Ομάδα Β-ΑΕΚ
    Καλλονή-Παναιτωλικός
    Ατρόμητος-ΠΑΟΚ
    Πανιώνιος-Πανθρακικός
    Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα
    Ομάδα Α-Αστέρας Τρίπολης
    Ηρακλής-Ξάνθη
    Παναθηναϊκός-Πλατανιάς

    6η αγωνιστική (3-4-5/10/2015)

    Καλλονή-Ομάδα Β
    ΑΕΚ-Ατρόμητος
    Παναιτωλικός-Πανιώνιος
    ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
    Πανθρακικός-Ομάδα Α
    ΠΑΣ Γιάννινα-Ηρακλής
    Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς
    Ξάνθη-Παναθηναϊκός

    7η αγωνιστική (17-18-19/10/2015)

    Ομάδα Β-Ατρόμητος
    Πανιώνιος-Καλλονή
    Ολυμπιακός-ΑΕΚ
    Ομάδα Α-Παναιτωλικός
    Ηρακλής-ΠΑΟΚ
    Πλατανιάς-Πανθρακικός
    Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα
    Αστέρας Τρίπολης-Ξάνθη

    8η αγωνιστική (24-25-26/10/2015)

    Πανιώνιος-Ομάδα Β
    Ατρόμητος-Ολυμπιακός
    Καλλονή-Ομάδα Α
    ΑΕΚ-Ηρακλής
    Παναιτωλικός-Πλατανιάς
    ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
    Πανθρακικός-Ξάνθη
    ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης

    9η αγωνιστική (31/10, 1-2/11/2015)

    Ομάδα Β-Ολυμπιακός
    Ομάδα Α-Πανιώνιος
    Ηρακλής-Ατρόμητος
    Πλατανιάς-Καλλονή
    Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
    Ξάνθη-Παναιτωλικός
    Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ
    ΠΑΣ Γιάννινα-Πανθρακικός

    10η αγωνιστική (7-8-9/11/2015)

    Ομάδα Α-Ομάδα Β
    Ολυμπιακός-Ηρακλής
    Πανιώνιος-Πλατανιάς
    Ατρόμητος-Παναθηναϊκός
    Καλλονή-Ξάνθη
    ΑΕΚ-Αστέρας Τρίπολης
    Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα
    ΠΑΟΚ-Πανθρακικός

    11η αγωνιστική (21-22-23/11/2015)

    Ομάδα Β-Ηρακλής
    Πλατανιάς-Ομάδα Α
    Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
    Ξάνθη-Πανιώνιος
    Αστέρας Τρίπιολης-Ατρόμητος
    ΠΑΣ Γιάννινα-Καλλονή
    Πανθρακικός-ΑΕΚ
    ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

    12η αγωνιστική (28-29-30/11/2015)

    Πλατανιάς-Ομάδα Β
    Ηρακλής-Παναθηναϊκός
    Ομάδα Α-Ξάνθη
    Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης
    Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα
    Ατρόμητος-Πανθρακικός
    Καλλονή-ΠΑΟΚ
    ΑΕΚ-Παναιτωλικός

    13η αγωνιστική (5-6-7/12/2015)

    Ομάδα Β-Παναθηναϊκός
    Ξάνθη-Πλατανιάς
    Αστέρας Τρίπολης-Ηρακλής
    ΠΑΣ Γιάννινα-Ομάδα Α
    Πανθρακικός-Ολυμπιακός
    ΠΑΟΚ-Πανιώνιος
    Παναιτωλικός-Ατρόμητος
    ΑΕΚ-Καλλονή

    14η αγωνιστική (12-13-14/12/2015)

    Ξάνθη-Ομάδα Β
    Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης
    Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα
    Ηρακλής-Πανθρακικός
    Ομάδα Α-ΠΑΟΚ
    Ολυμπιακός-Παναιτωλικός
    Πανιώνιος-ΑΕΚ
    Ατρόμητος-Καλλονη

    15η αγωνιστική (19-20-21/12/2015)

    Ομάδα Β-Αστέρας Τρίπολης
    ΠΑΣ Γιάννινα-Ξάνθη
    Πανθρακικός-Παναθηναϊκός
    ΠΑΟΚ-Πλατανιάς
    Παναιτωλικός-Ηρακλής
    ΑΕΚ-Ομάδα Α
    Καλλονή-Ολυμπιακός
    Ατρόμητος-Πανιώνιος

    Β' γύρος 

    16η αγωνιστική (2-3-4/1/2016)

    ΠΑΣ Γιάννινα-Ομάδα Β
    Αστέρας Τρίπολης-Πανθρακικός
    Ξάνθη-ΠΑΟΚ
    Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός
    Πλατανιάς-ΑΕΚ
    Ηρακλής-Καλλονή
    Ομάδα Α-Ατρόμητος
    Πανιώνιος-Ολυμπιακός

    17 αγωνιστική (9-10-11/1/2016)

    Ομάδα Β-Πανθρακικός
    ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα
    Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης
    ΑΕΚ-Ξάνθη
    Καλλονή-Παναθηναϊκός
    Ατρόμητος-Πλατανιάς
    Πανιώνιος-Ηρακλής
    Ολυμπιακός-Ομάδα Α

    18η αγωνιστική (16-17-18/1/2016)

    ΠΑΟΚ-Ομάδα Β
    Πανθρακικός-Παναιτωλικός
    ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ
    Αστέρας Τρίπολης-Καλλονή
    Ξάνθη-Ατρόμητος
    Παναθηναϊκός-Πανιώνιος
    Πλατανιάς-Ολυμπιακός
    Ομάδα Α-Ηρακλής

    19η αγωνιστική (23-24-25/1/2016)

    Ομάδα Β-Παναιτωλικός
    ΑΕΚ-ΠΑΟΚ
    Καλλονή-Πανθρακικός
    Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα
    Πανιώνιος-Αστέρας Τρίπολης
    Ολυμπιακός-Ξάνθη
    Ομάδα Α-Παναθηναϊκός
    Ηρακλής-Πλατανιάς

    20η αγωνιστική (30-31/1, 1/2/2016)

    ΑΕΚ-Ομάδα Β
    Παναιτωλικός-Καλλονή
    ΠΑΟΚ-Ατρόμητος
    Πανθρακικός-Πανιώνιος
    ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός
    Αστέρας Τρίπολης-Ομάδα Α
    Ξάνθη-Ηρακλής
    Πλατανιάς-Παναθηναϊκός

    21η αγωνιστική (6-7-8/2/2016)

    Ομάδα Β-Καλλονή
    Ατρόμητος-ΑΕΚ
    Πανιώνιος-Παναιτωλικός
    Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ
    Ομάδα Α-Πανθρακικός
    Ηρακλής-ΠΑΣ Γιάννινα
    Πλατανιάς-Αστέρας Τρίπολης
    Παναθηναϊκός-Ξάνθη

    22η αγωνιστική (13-14-15/2/2016)

    Ατρόμητος-Ομάδα Β
    Καλλονή-Πανιώνιος
    ΑΕΚ-Ολυμπιακός
    Παναιτωλικός-Ομάδα Α
    ΠΑΟΚ-Ηρακλής
    Πανθρακικός-Πλατανιάς
    ΠΑΣ Γιάννινα-Παναθηναϊκός
    Ξάνθη-Αστέρας Τρίπολης

    23η αγωνιστική (20-21-22/2/2016)

    Ομάδα Β-Πανιώνιος
    Ολυμπιακός-Ατρόμητος
    Ομάδα Α-Καλλονή
    Ηρακλής-ΑΕΚ
    Πλατανιάς-Παναιτωλικός
    Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
    Ξάνθη-Πανθρακικός
    Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα

    24η αγωνιστική (27-28-29/2/2016)

    Ολυμπιακός-Ομάδα Β
    Πανιώνιος-Ομάδα Α
    Ατρόμητος-Ηρακλής
    Καλλονή-Πλατανιάς
    ΑΕΚ-Παναθηναϊκός
    Παναιτωλικός-Ξάνθη
    ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης
    Πανθρακικός-ΠΑΣ Γιάννινα

    25η αγωνιστική (5-6-7/3/2016)

    Ομάδα Β-Ομάδα Α
    Ηρακλής-Ολυμπιακός
    Πλατανιάς-Πανιώνιος
    Παναθηναϊκός-Ατρόμητος
    Ξάνθη-Καλλονή
    Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ
    ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός
    Πανθρακικός-ΠΑΟΚ

    26η αγωνιστική (12-13-14/3/2016)

    Ηρακλής-Ομάδα Β
    Ομάδα Α-Πλατανιάς
    Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
    Πανιώνιος-Ξάνθη
    Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης
    Καλλονή-ΠΑΣ Γιάννινα
    ΑΕΚ-Πανθρακικός
    Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ

    27η αγωνιστική (19-20-21/3/2016)

    Ομάδα Β-Πλατανιάς
    Παναθηναϊκός-Ηρακλής
    Ξάνθη-Ομάδα Α
    Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός
    ΠΑΣ Γιάννινα-Πανιώνιος
    Πανθρακικός-Ατρόμητος
    ΠΑΟΚ-Καλλονή
    Παναιτωλικός-ΑΕΚ

    28η αγωνιστική (2-3-4/4/2016)

    Παναθηναϊκός-Ομάδα Β
    Πλατανιάς-Ξάνθη
    Ηρακλής-Αστέρας Τρίπολης
    Ομάδα Α-ΠΑΣ Γιάννινα
    Ολυμπιακός-Πανθρακικός
    Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
    Ατρόμητος-Παναιτωλικός
    Καλλονή-ΑΕΚ

    29η αγωνιστική (10/4/2016)

    Ομάδα Β-Ξάνθη
    Αστέρας Τρίπολης-Παναθηναϊκός
    ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς
    Πανθρακικός-Ηρακλής
    ΠΑΟΚ-Ομάδα Α
    Παναιτωλικός-Ολυμπιακός
    ΑΕΚ-Πανιώνιος
    Καλλονή-Ατρόμητος

    30η αγωνιστική (17/4/2016)

    Αστέρας Τρίπολης-Ομάδα Β
    Ξάνθη-ΠΑΣ Γιάννινα
    Παναθηναϊκός-Πανθρακικός
    Πλατανιάς-ΠΑΟΚ
    Ηρακλής-Παναιτωλικός
    Ομάδα Α-ΑΕΚ
    Ολυμπιακός-Καλλονή
    Πανιώνιος-Ατρόμητος

    Πηγήnews.gr
    Νίκος Αντωνιάδης
    Νίκος Αντωνιάδης
    Γέννημα - θρέμα Χαλκηδονιώτης, τρελός με την τεχνολογία και παθιασμένος με την φωτογραφία και το βίντεο.

    ΑΦΗΣΤΕ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ

    εισάγετε το σχόλιό σας!
    παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

    Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.

    Σχετικά άρθρα